Zillertal

Zillertal - RakouskoPokud se o většině rakouských středisek říká, že jsou obrovská, moderní a nabízejí stoprocentně připravené sjezdovky, jen těžko se pak hledají přídavná jména, která by popsala Zillertal, takže to vezmeme strohými fakty. Každoročně se toto středisko umisťuje mezi deseti nejlepšími na světě, nabízí více než 600 kilometrů lyžařských tratí v několika areálech a jen těžko byste hledali středisko, které vám bude i přes ohromný příliv návštěvníků připadat neustále skoro poloprázdné. Stejně jako některá další velká střediska vám Zillertal nabídne sjezdovky pro naprosté amatéry, ale i černé „krpály“, ze kterých běhá mráz po zádech – nejstrmější sjezdovka Rakouska, Harakiri. Pokud hledáte to nejlepší, co Rakousko a v podstatě celé Alpy nabízejí, zvažujte Zillertal.

Kdybychom chtěli vyjmenovávat všechny lyžařské areály, které Zillertal svou dokonalou infrastrukturou spojuje, jednalo by se téměř o nekonečný seznam a navíc by to bylo zbytečné, protože všechny jsou nádherné a můžete mezi nimi snadno cestovat, pokud vás některý konkrétní zaujme více. Důležité je vědět, že se některé sjezdovky, které Zillertal nabízí, nacházejí až ve výšce 3250 m. n. m. a celý areál najdete v Tyrolsku. Zmíníme pouze ty nejznámější areály. V nižších nadmořských výškách naleznete takové klenoty jako Fügen, což je v podstatě první lyžařská oblast, Hochfügen, který je 1000 metrů nad ním, Kaltenbach, který má vůbec největší hustotu lanovek a největší počet sjezdovek se všemi obtížnostmi, nebo historické městečko Zell am Ziller. Nejvyššími centry, které Zillertal má, jsou pak Mayrhofen se slavnou sjezdovkou Harakiri, která má sklon neuvěřitelných 78%, když má také 50 lanovek a vleků, přičemž druhý je Finkenberg.

Na závěr ještě přidáme, že má Zillertal i jeden ledovec, který nese název Hintertux, a který se může pyšnit tím, že jako jediné místo v Rakousku zaručuje celoroční lyžování bez umělého zasněžování. Nachází se z našeho pohledu až na konci oblasti, ale stojí za to, protože nabízí sjezdovky, které se každoročně umísťují na špičce celosvětových srovnání. Celkem má 90 kilometrů sjezdových tratí a setkáte se zde i se známými sportovci, kteří zde především v létě trénují.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...