Víkendové lyžování

Vzhledem k tomu, jak je Rakousko pro Čechy dostupnou oblastí, čím dál častěji se stává, že milovníci lyžování vyráží o prodloužených víkendech užít si nádhernou atmosféru Alp a trochu si protáhnout kosti. Ono je to totiž dost snadné; i velká alpská centra, která nabízejí veškerý luxus, se nacházejí ve vzdálenosti zhruba 400 kilometrů z Prahy, což je po kvalitních rakouských dálnicích schůdná vzdálenost a navíc se můžete rozhodnout doslova z hodiny na hodinu, protože mají rakouská lyžařská střediska velkou nabídku ubytování a prakticky neustále volné kapacity.

Saalbach - RakouskoKdyž přejdeme ke konkrétním variantám, jsou nejdůležitějšími tepnami pro víkendové lyžaře kvalitní silnice směrem na Linz, ze kterých jsou snadno dosažitelná lyžařská střediska Solné komory pod Salzburgem. Nejznámější je oblast Ski Amadé s až neskutečnou hustotou lyžařských center – těmi nejznámějšími jsou Kaprun/Zell am See, kde se lyžuje celoročně, nebo například Saalbach. Pokud vás nezaujala tato oblast, vyrazte po dálnici na Graz do Dachsteinu, kde se nachází slavný Kitzbühel. I když je tato trasa delší, díky tomu, že pojedete po dálnici, tam budete mnohem rychleji. Ohromnou výhodou je, že patří sjezdovky v této oblasti mezi nejkvalitnější v Evropě, střediska mají dokonalou infrastrukturu a z hlediska ubytování si můžete vcelku vybírat. Zajímavou variantou je také strávení každého dne v jiném středisku, což jde poměrně snadno, protože i horské silnice jsou v perfektním stavu a cestování vám zabere jen zlomek času. Nyní vám dáme pár tipů na nejlepší střediska, kde budete za pár hodin.

Skiwelt Wilder Kaiser

Skiwelt Wilder Kaiser - RakouskoTato oblast se může pyšnit titulem střediska, které má největší počet propojených tratí, a tak sem můžete jezdit klidně celý rok a stejně všechno neprojedete. Celkem zde lze totiž bez toho, abyste sundali lyže, projezdit 279 kilometrů sjezdovek. Celá oblast je posetá malými vesničkami, které mají typickou rakouskou architekturu, a tak zde poznáte něco i z krásné alpské kultury, protože ve většině končí různé sjezdovky po stranách masivu. I když jsou areály v menší nadmořské výšce, jsou sjízdné po celou sezónu a užijí si je především středně nároční lyžaři. Wilder Kaiser umožňuje i zajímavé „freeride jízdy“, pokud napadne čerstvý prašan.

Dachstein – Schladming


Středisko Schladming na jižní straně horského masivu Dachstein spojuje čtyři lyžařská střediska, která společně tvoří jakousi houpačku, což je přezdívka, se kterou se ve spojení s tímto lyžařským střediskem určitě setkáte. Celkem si zde můžete užít 223 kilometrů nádherných sjezdovek, které se ve většině případů spojují v historickém centru oblasti, právě ve vesničce Schladming. Nejslavnější je asi svah Planai, kde se dokonce jezdí jeden závod Světového poháru ve slalomu a to v noci, přičemž konec této sjezdovky je z hlediska obtížnosti černý. Jinak je Schladming typický spíše červenými sjezdovkami. Ohromnou výhodou je fakt, že jsou všechny sjezdovky charakteristické velkým množstvím sněhu a při teplotních výkyvech mají majitelé k dispozici největší systém s umělým zasněžováním v Rakousku.

Saalbach

Saalbach - RakouskoSaalbach se zalíbí především lyžařům, kteří mají rádi dlouhé táhlé sjezdy, ale stále v poměrně slušné rychlosti, protože přesně na to se toto lyžařské středisko zaměřilo. Má speciální expresní lanovky, které vás v krátké době opět vyvezou na vrchol. Hlavními středisky jsou oblíbenější Saalbach a lehce odstrčený Hinterglemm. Velkou výhodou zůstává, že jsou obě střediska propojena velkým počtem navazujících sjezdovek, takže zde nikde nemusíte sundávat lyže a je úplně jedno, do kterého střediska pojedete. Je tu i jedna trať Světového poháru.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...