Nassfeld / Hermagor

Nassfeld - RakouskoToto středisko, které se mnohem častěji objevuje pouze pod názvem Nassfeld, patří mezi místa, která se mohou pyšnit vůbec největší sněhovou nadílkou. Navíc na jaře, kdy sníh taje, dokážou místní ještě prodloužit lyžařskou sezónu o pár týdnů, protože jsou schopní zasněžit 100% areálu díky vodním zdrojů z nedalekých jezer. Jinak se Nassfeld nachází až u italských hranic v Korutanech a patří mezi nejmodernější střediska, které Rakousko má. Na druhou stranu není na nijak vysokém masivu, když je nejvyšší bod ve výšce 2002 m. n. m.

Když přejdeme ke konkrétním lyžařským podmínkám, je pro Nassfeld typické to, co už bylo zmíněno v úvodu – jedná se o moderní středisko, které láká na rychlé lanovky bez front, kvalitní infrastrukturu a velký výběr v oblasti ubytování. Celkem má středisko Nassfeld/Hermagor více než 100 kilometrů sjezdových tratí, z nichž je více než polovina středně těžká – červená. Zajímavostí je, že se mezi nimi nachází i jedna náročnější sjezdovka, která vyhovuje parametrům FIS s délkou 3,6 km na hoře Gartnerkofel. Když se ještě budeme držet čísel, má Nassfeld 30 vleků a lanovek, 37 sjezdovek a přepravní kapacita je 39 tis. osob za hodinu, což nemohou nabídnout ani některá mnohem větší střediska. Celý Nassfeld se proslavil především výstavbou nejdelší lanovky v celých Alpách – Millenium Express, která měří osm kilometrů a doveze vás do centra Sonnealpe Nassfeld, kde si užijí i snowboardisté a běžkaři, a kde je dokonce sáňkařská dráha.

Celý Nassfeld je ale pro snowboardisty atraktivním místem, což už bylo lehce naznačeno. Jsou zde tři snowparky a 3,3 m široká halfpipe. Zajímavý je i Blue Day Park, který byl vybudován nedávno, a který je centrem adrenalinových zimních sportů. V provozu je i v létě, kdy naopak nabízí letní aktivity podobného rázu. Zapomenout nesmíme ani na sjezdovku Carnia, která patří k nejdelším osvětleným sjezdovkám v Evropě, když měří 7,6 km a má osvětlenou celou třetinu trati. Pozor si ale dejte na fakt, že je celkem prudká a má nesmírně ostré zatáčky, které vedou lesem.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...