Kitzbühel

Kitzbühel - RakouskoKitzbühel, to je nejznámější rakouské středisko, Monte Carlo Alp a místo, kde si chce zalyžovat snad každý lyžař. Je rozhodně jedním z nejnavštěvovanějších, a pokud se Rakušanů zeptáte, na které ze svých alpských středisek jsou nejvíce hrdí, většina Kitzbühel určitě zmíní. Velkou výhodou je, že Kitzbühel uspokojí všechny lyžaře. Pokud patříte mezi začátečníky, bude pro vás nejvíce atraktivní Kitzbühel Horn, který měří téměř dva tisíce metrů a má zajímavý kuželový tvar, který umožňuje umístění velkého počtu sjezdovek. Nejdelší sjezdovka zdě měří neuvěřitelných 7,1 kilometrů a má převýšení 1195 metrů. To opravdu jinde neuvidíte.

Celý Kitzbühel má ale 160 kilometrů perfektních sjezdových tratí a to v poměru – 59 km modrých, 66 km červených a 20 km černých sjezdovek. I když je těch více náročných menší počet, všechny lyžaře, kteří rádi zkouší své možnost, uspokojí světoznámá sjezdovka Streif, která je symbolem Kitzbühelu. Většina lyžařů si ani netroufne na ní vyjet, ale minimálně se jezdí do městečka Hahnencamm, kde sjezdovka končí, podívat, aby jí viděli aspoň zezdola a klidně i v létě. Velmi atraktivní je lednový lyžařský závod, kdy se sem jezdí jak profesionální lyžaři, tak světové celebrity, aby si Streif sjely. Důrazně ale upozorňujeme, že sjezd je zde opravdu záležitostí pro hodně zkušené lyžaře, protože má sjezdovka takový sklon, že z vršku ani nevidíte na trať.

Jinak je Kitzbühel poměrně levným střediskem, kde se dá za příjemné peníze ubytovat. Pokud chcete ušetřit, nehledejte ubytování přímo ve středisku Kitzbühel, ale vyberte si některé z přilehlých měst – jsou na trase lanovek, nebo skibusů. Těmi nejoblíbenějšími jsou Kirchberg a Aschau. Sice vám cesta do střediska zabere o trochu více času, ale získáte větší soukromí (Kitzbühel je poměrně rušným střediskem i v noci) a ušetříte. Zajímavostí je, že má toto nádherné lyžařské středisko 27 sedačkových lanovek a 18 vleků, takže se zde s frontami opravdu nesetkáte.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...