Kaprun / Zell am See

Kaprun - RakouskoToto lyžařské středisko, které je mnohem známější jako samotný Kaprun, vzniklo spojením dvou ohromných středisek, která jsou v názvu. Typické je toto středisko prakticky dokonalou infrastrukturou a nespočtem unikátních sjezdovek, které nemají v celém Rakousku obdoby. Středisko Kaprun/Zell am See najdete v regionu Salzbursko a maximální nadmořská výška, ve které zde můžete lyžovat, je 3029 m. n. m. Velkou výhodou, kterou se Kaprun chlubí, je fakt, že uspokojí všechny klienty – rodiny s dětmi mohou lyžovat na menších vrcholcích, pokročilí lyžaři si naopak užijí lyžování na ledovci, nicméně i naprostý amatér se zde může naučit.

Když přejdeme ke konkrétním možnostem lyžování, první je ledovec Kitzsteinhorn, který se tyčí právě nad střediskem Kaprun. Právě zde můžete vyjet lanovkou až na hranici tří tisíc metrů nad mořem. Velmi pozitivní je, že je ledovec sjízdný a lanovky v provozu celý rok, takže můžete vyrazit i mimo sezónu a více ušetřit. I v době, kdy u nás teploty přesahují třicet stupňů, Kitzsteinhorn je vždy pod sněhovou pokrývkou. Samotný Kaprun je pak typický středně náročnými sjezdovkami v celkové délce 40 kilometrů. Podle místních je nejkrásnější sjezdovka Sonnenkarbahn v délce 3,5 km, která vede z vrcholku. Jediné, na co si musíte dát pozor, je cesta zpět. Z ledovce se totiž pěšky do města nedostanete, a tak si musíte pohlídat, abyste stihli poslední lanovku.

Naopak nad Zell am See najdete horu Schmittenhöhe, která má 75 kilometrů sjezdovek a uspokojí především náročnější lyžaře. Nejznámější je černá sjezdovka Trasse, která měří šest kilometrů, vede z vrcholu, a kde také najdete náročný úsek s převýšením 900 m na 4 kilometry tratě. Výborné je také městečko Zell am See velkým počtem relaxačních středisek, promenádou okolo velkého jezera, a pokud byste chtěli běžkovat, nejkrásnější trasy jsou osvětlené. Pokud patříte mezi lyžaře začátečníky, je na Kaprun ještě napojeno menší středisko Maiskogel s 15 kilometry sjezdovek, které je uzpůsobeno především pro rodiny s dětmi.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...