Doprava do Alp

Silnice z Kaprunu - RakouskoRakousko je jak známo našim sousedem, takže je doprava do krásných lyžařských středisek, kterými se chlubí, o to snazší. I přesto byste ale měli o samotné dopravě v Rakousku něco vědět. Hned na úvod přidáme důležité upozornění – i přesto, že jsou rakouské silnice i v zapadlých horských střediscích ve vynikajícím stavu a dostat se můžete prakticky ke každému hotelu, pokud jedete autem, buďte si stoprocentně jistí technickým stavem svého vozu. Počítejte s tím, že ho budete mít prakticky až po střechu naložen a šplhat se v zimě na strmé alpské vrcholky není nic snadného. Pokud toto podceníte, můžou vás případné potíže přijít hodně draho.

Doprava autem

Dálnice do Salzburgu - SalzburgZačali jsme dopravou vlastním vozem, tak na to i navážeme, protože se jedná o jednoznačně nejoblíbenější způsob, jak Rakousko navštívit. Máte hned několik variant trasy. Tou první je klasická cesta po dálnici D1, která je nejlepší (především z hlediska délky) pro turisty, kteří jedou směrem na Vídeň. Pokud pojedete více na západ, ideální je v každém případě mezinárodní silnice E55, nicméně pokud byste chtěli jet až někam k německým hranicím, vyplatí se jet směrem na Plzeň a pak po dálnici D5 přes hraniční přechod Rozvadov. Na paměti mějte, že si musíte v Rakousku zaplatit dálniční známku, která stojí na 10 dní 7,6 Euro. Samotná doprava po Rakousku by vás neměla překvapit, protože předpisy jsou v zásadních věcech stejné a silnice kvalitní. V horských oblastech mohou být vyžadovány sněhové řetězy, ale na druhou stranu je v okolí silničních tepen velký počet půjčoven. Pokud víte, že budete projíždět tunelem, připravte si peníze na nemalé poplatky.

Vlak

I vlak je nesmírně dobrou variantou, jak se do Rakouska dostat. Pokud budete cestovat z Prahy, zabere vám cesta do Vídně čtyři a půl hodiny a problém je, že poté už budete muset cestovat po Rakousku sami. Denně jezdí i přímý spoj z Českých Budějovic. V případě, že plánujete cestovat vlakem více, ptejte se na pobočce Českých drah po slevách, kterých je v nabídce velký počet. Samotná železniční síť v Rakousku je pak rozsáhlá a zaveze vás i do menších vesniček. Bez problémů se domluvíte i anglicky a děti do šesti let jezdí ve vlacích zdarma.

Autobus

Český autobus v Salzburgu - RakouskoRakousko je cílovou destinací velkého počtu autobusových linek, které pravidelně jezdí z Prahy a Brna. Jejich provozovatelé – nejčastěji Student Agency, Eurolines a další, vám zajistí i zpáteční jízdenku. Co se týče cestování po Rakousku, autobusy jsou čisté a jezdí i do zapadlých oblastí. Navíc jezdí načas a ceny jsou srovnatelné s vlaky. Pokud byste chtěli cestovat pouze po městě, většina větších rakouských měst má integrovaný dopravní systém s fungující hromadnou dopravou.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...