Dachstein

Dachstein - RakouskoOhromné lyžařské centrum Dachstein leží na severní straně stejnojmenného masivu a najdete ho zhruba 60 kilometrů na jih od Salzburgu. Celý areál je pak tvořen spojením čtyř velkých středisek – Gosau, Russbach, Annaberg a Zwieselalm, mezi kterými můžete bez problémů cestovat velkým počtem lanovek. Lehce odstrčeným střediskem je Krippenstein, který sem ale stále patří. Oblíbený je především milovníky freeridu, protože právě zde je legální a můžete se snadno spustit z vrcholku po vyznačených trasách z nadmořské výšky 2100 m. n. m. Na jiných místech má Dachstein maximální výšku 1600 metrů.

Hlavní je ale pochopitelně areál Dachstein-West, který spojuje již zmíněná střediska. Ideální je Dachstein především pro rodiny s dětmi, na které se v mnoha ohledech specializuje – velký počet lyžařských škol, dětských koutků a na sjezdovkách můžete potkat i zajímavé maskoty. Není náhoda, že si Dachstein vysloužil titul nejlepší středisko pro rodiny s dětmi, protože například děti do šesti let zde lyžují naprosto zdarma a o Velikonocích dokonce do 15 let. Co se týče samotného lyžování, má Dachstein 65 kilometrů středně náročných tratí a jeho velkou výhodou je, že všechna ubytovací střediska se nacházejí v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Nedá se zde sice lyžovat celoročně, ale minimálně do jara jsou sjezdovky v perfektním stavu.

Z praktického střediska je Dachstein také nesmírně sympatické centrum. Do všech středisek vám postačí jeden skipas, nabízí velký počet relaxačních středisek, jakými jsou sauny, bazény apod. a navíc se všude můžete kochat romantickými pohledy na okolní vrcholky a především masiv Dachstein. Pokud jste spíše příznivci běžkování, je ideální Russbach, kde je 260 kilometrů běžeckých tratí a snowboardisti tu mají vlastní snowpark. Jak říkáme, pokud máte děti a hledáte snadno dostupné lyžařské středisko s kompletním vybavením, musel vás Dachstein zaujmout.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...