Dachstein – Schladming

Schladming - RakouskoToto lyžařské středisko najdete společně s centrem Dachstein West na stejnojmenném horském masivu ve spolkové zemi Štýrsko. Celé lyžařské středisko je zapojeno do ohromného areálu Ski Amadé, nicméně se často uvádí samostatně, protože centrum – městečko Schladming, má nádherné historické centrum a některé unikáty. Sám o sobě má Schladming 160 kilometrů sjezdových tratí a může se tak hrdě měřit i s velkými středisky. Nejznámější akcí jsou takzvané slavnosti na sněhu, kdy každý týden v neděli jezdí po sjezdovkách instruktoři a žáci lyžařských škol s pochodněmi a předvádějí akrobatické kousky, aby přivítali nový turnus. Na tuto dvouhodinovou show sem jezdí turisté ze širokého okolí.

Samotné městečko Schladming je opravdu nádherným místem, kde na vás dýchne lyžařská historie na každém rohu. Je doslova srdcem regionu Dachstein Tauren a jeho chloubou je Městská brána společně se zbytky opevnění. Něco více o bohaté historii se pak dozvíte v muzeu. V současnosti je Schlamding výchozím bodem do okolních lyžařských areálů. Přímo z centra vede lanovka na horu Planai, kde se jezdí i noční závod Světového poháru ve slalomu. Okolí se přezdívá „lyžařská houpačka“, protože spojuje čtyři velká lyžařská centra – zmíněné Planai, Hauser-Kaibling, Hochwurzen a Reiteralm. V roce 1982 se zde dokonce konalo Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování.

Lehce problematické je, že je středisko Dachstein – Schladming opravdu oblíbené a setkáte se zde tak s velkým počtem turistů, což je problém především na hoře Planai, kde budete muset dokonce čekat ve frontách. Ze stejného důvodu zaznamenalo městečko Schladming velký nárůst cen a to především v oblasti ubytování. Na druhou stranu jsou tu dokonalé areály pro alternativní zimní sporty jako například sáňkařské dráhy, nebo velký počet míst upravených pro snowboardisty. Užijí si zde i běžkaři.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...