Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim - RakouskoBad Kleinkirchheim je sice menším lyžařským střediskem, které se s jinými alpskými obry nemůže moc měřit, ale na druhou stranu je i vyhlášeným lázeňským centrem, které nabízí svým klientům velkou nabídku relaxace po náročném dni na sjezdovkách. Bohužel je pro Čechy lehce problematické, že Bad Kleinkirchheim leží až na samém jihu Rakouska v Korutanech, což znamená, že je z Prahy vzdálen zhruba 557 kilometrů. Samotný Bad Kleinkirchheim se pak prezentuje jako středisko pro klienty, kteří hledají na zimní dovolené především odpočinek. Na druhou stranu si zde můžete stále velmi dobře zalyžovat a velkou výhodou je, že se jedná o poměrně klidnou oblast, kam nejezdí zas tolik turistů.

Když přejdeme ke konkrétním lyžařským podmínkám, je Bad Kleinkirchheim typický především středně náročnými červenými sjezdovkami, ale najdete zde i některé, jejichž sklon přesahuje 70%, což už je poměrně hodně a jen pár sjezdovek v Rakousku se s nimi svou náročností může měřit. Zároveň jsou tu ale pochopitelně i modré sjezdovky pro děti a začátečníky. Když vyjádříme poměr čísly, Bad Kleinkirchheim má 15 kilometrů modrých, 77 kilometrů červených a 8 kilometrů černých sjezdovek, což mluví za vše. Pokud budete hledat ohodnocení kvality, mají sjezdovky střediska Bad Kleinkirchheim podle mezinárodních standardů čtyři z pěti hvězdiček a vozit vás zde bude 10 lanovek a 16 vleků. Jak říkáme, nic velkého, ale atmosféra je tu nádherná. Nejznámějšími sjezdovkami jsou Weltcupabfahrt Franz Klammer, nebo Klammerstich.

Řeč už byla i o lázeňských centrech. Zajímavostí je, že pokud se v některém z nich ubytujete, budete mít k dispozici zdarma rekreační vybavení všech hotelů s termálními prameny a zdarma i skipass. Výhodou je, že se všechna tato střediska nacházejí v těsné blízkosti sjezdovek. Typický je pro Bad Kleinkirchheim i velký počet zábavních akcí pro turisty. Pokud máte rádi přírodu, je oblast skrytá v Národním parku Nockberge.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...