Bad Gastein

Bad Gastein - RakouskoPokud umíte alespoň trochu německy, určitě víte, že bad znamená lázně a právě městečko Bad Gastein je celosvětově vyhlášeným lázeňským centrem v srdci Alp. Konkrétně se jedná o další středisko, kde si můžete i velmi dobře zalyžovat, v oblasti Ski Amadé. Leží v srdci údolí Gasteinertal, které se nachází 100 kilometrů na jih od Salzburgu, což znamená, že z Prahy je to zhruba 460 kilometrů. V žádném případě ale neplatí, že by byl Bad Gastein pouze lázeňským centrem, protože jsou tu dokonale propojena hned čtyři velká lyžařská střediska – samotný Bad Gastein, Dorfgastein, Sport Gastein a Graukogel. Zajímavostí je, že bylo dříve toto údolí modlou zlatokopů, kteří se zde snažili zbohatnout, ale jejich ideály zkazila skutečnost, že zde byly objeveny právě minerální prameny a vybudovány velké lyžařské areály.

Co se týče lyžování, budeme se zabývat celou oblastí Bad Gastein jako celkem. Dohromady zde najdete 64 sjezdovek – 14 modrých, 41 červených a pouze 9 černých o celkové délce 201 kilometrů. Uměle zasněžováno je 62% sjezdovek a celková přepravní kapacita areálu je neuvěřitelných 71 tis. osob za hodinu, o což se stará 30 lanovek a 18 vleků. Dost ale čísel. Jak jste sami pochopili, Bad Gastein je zaměřen především na středně pokročilé lyžaře, nicméně i amatéři, nebo naopak profesionálové si zde zajezdí. Zajímavá je červená sjezdovka Hohe Scharte, která má sice ohromné převýšení 1460 metrů, nicméně její délka je osm kilometrů. I přesto je ale nesmírně fyzicky náročná. Oblast Graukogel dokonce hostila Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování.

Po náročném dni na sjezdovkách si můžete užít naprostou relaxaci v lázeňských střediscích a hotelech. Není náhodou, že se zde léčily i slavní panovníci a jiné osobnosti. I procházky po secesním centru vás nadchnou. Pokud byste nebyli po celodenním lyžování dost unavení a chtěli si užít ještě trochu nočního života, Bad Gastein má poměrně rušné centrum a dokonce i velké kasino.

Copyright © 2023 Lyžování Rakousko | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Neláká vás lyžování v Rakousku? Nevadí, ještě tu přece máme lyžování ve Francii, tam si to užijete! V létě je Rakousko také velice zajímavé, dovolená Rakousko, to je to pravé a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...